Головна Новини Ринок України Чому збільшуються контейнерні перевезення зернових

Чому збільшуються контейнерні перевезення зернових

Укрзалізниця торік наростила перевезення зерна і продуктів перемолу. На цьому фоні цікаво виглядає тенденція до нарощування перевезень цих вантажів на експорт контейнерними поїздами, що є не типовим рішенням. Порівнявши показники перевезень за вересень – грудень 2019 і 2018 року, як один з пікових періодів завантаженості з/д транспорту зерновими вантажами, можна зробити висновок, що ріст контейнерних перевезень в цей період склав 93,1%.

Про це повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на zernovoz.ua.

У фізичних величинах в структурі перевезень частка контейнерів, протягом досліджуваного періоду, зросла не так суттєво, з 2,5% в 2018 році до 4,0% в 2019.

Приріст експорту продуктів перемолу в 2019 році, а саме борошна і висівок в період вересня-грудня склав +124,4 тис. тон, а ріст контейнерних перевезень зернових у відповідному періоді +253,3 тис. тон, тобто ріст відбувся в основному за рахунок саме зернової групи. Перерозподіл частини тоннажу на контейнерні поїзди є наслідком кількох факторів.

Йдеться про перебої з забезпеченням вагонами зерновозами учасників ринку в пікові періоди, особливо під час збирання кукурудзи, яка є наймасовішою зерновою в нашій країні. Всі пам’ятають як восени минулого року в системі PROZORRO зникли на кілька місяців лоти на продаж послуг саме вагонів-зерновозів. Як відповідь на це учасники ринку, протягом останніх років, активно нарощують власні парки вагонів, але також є проблема з дефіцитом локомотивів. До того ж такі інвестиції можуть собі дозволити лише великі агрохолдинги і трейдери, які мають доступ до лізингових і кредитних програм, зокрема ЄБРР.

Відповідно до власної статистики Укрзалізниці, протягом 2018-2019 років знизилась кількість хоперів, які перебувають в робочому стані з 10,3 тис. одиниць до 9341, тобто майже на 1 тис. одиниць або 9,5%.

Учасники ринку намагаються нестандартно вирішувати ситуацію, про що свідчить ріст перевезень зернових вантажів не тільки контейнерами, а й критими вагонами.