Головна Новини Ринок України Сире молоко поступово дешевшає

Сире молоко поступово дешевшає

Найменш стійкими у цьому сезоні виявилося низькоґатункове молоко, що порушило синхронність коливань між ґатунками. Середні ціни на екстра- та вищий ґатунки виявилися найстійкішими: вони утримують свої позиці та залишаються на попередніх рівнях – 10,90 та 10,29 грн/кг відповідно. Перший ґатунок втратив 6 коп. і коштує 9,71 грн/кг. Середньозважена ціна трьох гатунків знизилася на 2 коп. – до 10,3 грн/кг.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на avm-ua.org, загалом, незначні зміни відбулися і у вартості екстраґатунку, проте це більше стосувалося нижньої позначки. У зв’язку з цим межі цінових коливань на екстраґатунок розширилися: у північному регіоні – 10,2-11,10 грн/кг, центральному – 10,2-11,1 грн/кг, південному – 10,1-11,1 грн/кг, східному – 10,15-11,0 грн/кг, західному – 10,1-10,9 грн/кг.

У другій половині березня ціни далі знижуватимуться не лише в межах сезонних коливань. Особливий тиск чинить ситуація, яка склалася довкола пандемії коронавірусу та обмежувальних заходів пов’язаних з ним, а також світова криза. Наразі відмічається зниження світового попиту на молочні продукти та світових цін на біржові молочні товари, що зумовлюватиме накопичення світових запасів і рухатиме ціну донизу.

Україна не стала виключенням і вже сьогодні відмічається зниження попиту на асортимент молочних товарів, а також зростання затрат на їх виробництво. Поступове послаблення гривні надалі сприятиме відновленню привабливості експорту молочної продукції та може підтримати валютні надходження в країну та попит на молокосировину. Однак, з іншого боку, різкий обвал національної валюти має негайні негативні наслідки у вигляді суттєвого зниження купівельної спроможності українців (частина з яких і так буде намагатися економити, адже опинилася у відпустках за власний рахунок) та подальшого просідання попиту на готову продукцію всередині країни.

Ситуація на даний час виглядає важкопрогнозованою і вона залежатиме від масштабів захворюваності та ступеня впровадження жорстких обмежувальних заходів.