Головна Новини Ринок України Виробники складних міндобрив потерпають від експансії імпорту

Виробники складних міндобрив потерпають від експансії імпорту

Виробники складних мінеральних добрив України закликають уряд реалізувати низку конкретних заходів із захисту національного ринку від експансії імпортної продукції, повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на unian.ua.

У спільній заяві виконавчого директора ПАТ “Сумихімпром” Володимира Волкова та голови наглядової ради ПРАТ “Дніпровський завод мінеральних добрив” (ДЗМД) Сергія Лісковського виробники складних добрив заявляють про крах галузі, якщо МЕРТ не введе захисні заходи.

Автори заяви закликають прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля і міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Ігоря Петрашка захистити трудові колективи українських підприємств, забезпечивши об’єктивний хід розслідувань щодо імпорту мінеральних добрив в Україну, а також ввести адекватні захисні заходи. На думку керівників українських підприємств, збереження нинішньої ситуації на внутрішньому ринку призведе до фактичної втрати Україною свого виробничого потенціалу у сфері складних добрив та скорочення тисяч працівників галузі у найближчий рік.

“Сьогодні український ринок мінеральних добрив повністю відкритий для імпорту. Ембарго, яке було введено щодо міндобрив з РФ, стало важливим і необхідним захисним заходом, однак воно не сильно змінило плани російських компаній з реалізації своєї стратегії на нашому внутрішньому ринку. Ще менше це ембарго допомогло нам, виробникам складних добрив. За даними Державної служби статистики, імпорт трикомпонентних добрив в Україну за останні 4 роки (2016-2019) безперервно зростає. Минулий рік не став винятком, і ми вже бачимо, що в 2020 році ця тенденція лише посилиться, якщо МЕРТ не вживатиме заходів, які збалансують ситуацію на ринку і дозволять вітчизняним підприємствам збільшити обсяги виробництва і зберегти робочі місця. Друге розслідування МКМТ щодо азотних добрив також напряму пов’язане з нашим розслідуванням. Частина товару з вмістом азоту від 21% до 27% перетинається з нашими лінійками. Ми очікуємо об’єктивного підходу з обох розслідувань”, – заявляють виробники.

За словами керівників підприємств, всі офіційні дані про зростання поставок добрив з-за кордону перебувають на розгляді Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі (МКМТ) з 2019 року, і є основою спеціальних розслідувань.

“Очікуємо, що курс на підтримку українських підприємств, оголошений урядом і президентом, буде реалізований і на рівні профільних відомств, і Міністерство економіки продовжить цю політику своїми рішеннями в рамках спеціальних розслідувань щодо імпорту добрив. Від них сьогодні залежать долі тисяч людей у галузі, – заявив виконавчий директор ПАТ “Сумихімпром” Володимир Волков.

Глава наглядової ради ПРАТ “Дніпровський завод мінеральних добрив” (ДЗМД) Лісковський Сергій стверджує, що дані за 2019 рік показують, як змінилася структура імпорту і якими темпами інші країни почали постачати Україні свої добрива. “Більшість цих країн не зможуть пояснити, звідки у них з’явилися такі надлишки продукції, яких у них історично не було. Ми наполягаємо на тому, що Україна зіткнулася з новою тактикою російських виробників, які наростили свої прямі поставки в інші країни, і з цих країн до нас пішли аномальні обсяги імпорту. Якщо Міністерство економіки та МКМТ дійсно захочуть розібратися з проблемою, то досить буде подивитися тільки на дані 2019 року, щоб зрозуміти, як зросла імпортозалежність України в трикомпонентних добривах за минулий рік”, – заявив він.