Головна Новини Ринок України Розширено програму доступного кредитування

Розширено програму доступного кредитування

Уряд підтримав пропозицію Міністерства фінансів уточнити категорію суб’єктів підприємництва, які зможуть стати учасниками програми “Доступні кредити 5-7-9%” та зняти обмеження щодо максимальної суми кредиту для рефінансування під нульову процентну ставку.

Про це повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на kmu.gov.ua.

Уточняється, що отримати рефінансування в рамках антикарантинного пакета під нульову процентну ставку, яким було доповнено програму 15 квітня 2020 року, зможуть суб’єкти підприємництва, чий річний дохід не перевищував 10 мільйонів євро. Знімається обмеження щодо максимальної суми кредиту на таке рефінансування. Обмежується лише сума державної підтримки, що надається суб’єкту підприємництва, яка сукупно не може перевищувати за будь-який трирічний період 200 тис. євро.

Позичальники отримують можливість рефінансувати свої діючі кредити за ставкою 3%, 5%, 7% або 9% річних (залежно від категорії кредиту) на термін до 5 років у сумі до 3 мільйонів гривень.

Обидва види рефінансування стають доступними для позичальників, які мають кредити у будь-якому банку України.

Бізнес отримає змогу оформити відстрочку зі сплати не лише тіла кредиту, але й відсотків на обслуговування позики. Така відстрочка може сягати 9 місяців і залежить від мети надання державної підтримки.

Сьогодні отримати позику за програмою “Доступні кредити 5-7-9%” можна в чотирьох банках державного сектору – ПриватБанк, Ощадбанк, Укргазбанк, УкрЕксімБанк та трьох комерційних банках – “Львів”, “Альянс” та “ПУМБ”.