Головна Новини Ринок України У чотирьох регіонах ситуація з озимими наближається до критичної

У чотирьох регіонах ситуація з озимими наближається до критичної

36

Як заявила Тетяна Адаменко, керівник відділу агрометеорології Гідрометцентру України, в ефірі АгроФМ, в Одеській області, багатьох районах Миколаївської, Херсонської, Запорізької областей ситуація з врожаєм озимих, через відсутність опадів, наближається до критичної. На решті території України урожай озимих буде, тому що рослини вже на тих стадіях розвитку, коли здатні використовувати вологу з глибоких шарів ґрунту. Озимі культури дадуть середній, а якщо пройдуть дощі у травні, то й вище середнього урожай.

За її словами, нинішня нестійка погода – це прообраз кліматичних умов майбутнього. Це і відсутність метеорологічної зими в Україні – те, чого ніколи не спостерігалося. І ранньовесняна засуха, адже останні ефективні опади в Україні були в останній декаді лютого, тобто країна 50 днів без дощів. Це і пилові бурі в нехарактерні періоди часу, які спостерігались 16-17 квітня на території Київської, Чернігівської та Сумської областей. Таке явище притаманне Південним областям. В даному випадку відбулося поєднання надзвичайно шкідливих проявів погоди.

“У кожній ситуації є і плюси. Наприклад, якби у нас була холодна зима з промерзанням, а потім наступив би тривалий період бездощів’я, то промерзлий грунт не зміг би накопичити запаси вологи взимку. Натомість зимові дощі, туман, роса – усе було засвоєно ґрунтами, що було б неможливо за умови промерзання. Тому сьогодні в Україні немає катастрофи. Говорити про те, що пропав весь урожай не можна”, – наголосила вона.