Головна Новини Ринок України Епопея з соєво-ріпаковими поправками триває

Епопея з соєво-ріпаковими поправками триває

Агрокомітет просить ВРУ проголосувати за закон про “соєві правки” на черговому засіданні. Як пояснив Олег Тарасов, голова підкомітету з питань удосконалення в сфері агропромислового комплексу аграрного комітету, – законопроєкт №2446 передбачає зміни до “Перехідних положень” Податкового кодексу України. Ним пропонується виключити пункт 63 підрозділу 2 розділу ХХ “Перехідні положення” Податкового кодексу України. Тобто, знімаються дискримінаційні соєво-ріпакові правки, щоб всі аграрії могли вільно продавати свою продукцію та отримувати за це відшкодування ПДВ.

Про це повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на agropolit.com.

За його словами, метою законопроєкту є захист прав та інтересів усіх суб’єктів господарювання, які вирощують олійні культури (сою, ріпак, свиріпу), а також недопущення порушення Україною своїх міжнародних зобов’язань перед Європейським Союзом та Світовою організацією торгівлі.

Олег Тарасов пояснює, що пунктом 63 підрозділу 2 розділу ХХ (двадцятого) “Перехідних положень” Податкового кодексу України з 1 вересня 2018 року скасовано бюджетне відшкодування ПДВ при експорті соєвих бобів, а з 1 січня 2020 року – при експорті насіння свиріпи та ріпаку. При цьому передбачено, що звільнення від оподаткування ПДВ операцій з експорту соєвих бобів, насіння свиріпи або ріпаку не застосовується для сільськогосподарських підприємств-виробників відповідних культур, вирощених ними на землях, які перебувають у їх власності або користуванні. Зазначене положення не виправляє ситуацію, а лише підкреслює дискримінаційний підхід, коли при експорті одного і того ж товару одні платники ПДВ отримують його бюджетне відшкодування, а інші – ні.

До сьогодні очікує підпису президента законопроєкт №1210, який також містить аналогічний пункт про скасування соєвих правок. Втім він і досі не підписаний.