Головна Новини Ринок України Травень радуватиме аграріїв опадами

Травень радуватиме аграріїв опадами

26

Гарною звісткою для українського аграрного сектору є прогноз опадів останнього місяця весни. Згідно з даними Укргідрометцентру, місячна кількість опадів очікується на рівні 37-44 мм, в Карпатах – 95-120 мм.

Про це повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на agroreview.com.

Поступова нормалізація ситуації з опадами, що почалась наприкінці квітня, вкрай важлива після осінньої посухи і теплої безсніжної зими. Адже стан верхнього шару ґрунту характеризується як “сухий” і “слабко зволожений” на більшості території України.

В цілому ж, як пояснюють метеорологи, у першій половині травня на півночі, сході країни та у більшості центральних областей ймовірні заморозки на поверхні ґрунту, а перехід на літній характер погоди відбувається після 15 травня. Середня місячна температура повітря травня складає 13-17 градусів тепла, в гірських районах 7-12 градусів тепла. Кількість опадів у травні за даними багаторічних спостережень становить 22-60 мм.

Травень 2020 року буде на території України теплішим за норму. Середня місячна температура прогнозується в межах 15-18° тепла (в горах 11-13° тепла). Цей показник вище середніх для травня багаторічних значень на 1-1,5°С. Це підтверджує висновок вчених про високі темпи кліматичних змін, які відбуваються саме в Україні – середня температура на території країни зростає швидше, ніж на планеті в цілому.