Головна Новини Ринок України Які рекомендації отримав Food-бізнес щодо запобігання поширення коронавірусу

Які рекомендації отримав Food-бізнес щодо запобігання поширення коронавірусу

15

Фахівцями Мінекономіки та Держпродспоживслужби із залученням представників бізнесу було розроблено Методичні рекомендації щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на потужностях з вирощування, утримання, забою, переробки і обігу тварин та виробництва харчових продуктів, повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на me.gov.ua.

Зокрема, Методичні рекомендації містять: інформацію про хворобу COVID-19; симптоми і шляхи інфікування; гігієну, профілактичні санітарні і протиепідемічні заходи; порядок здійснення заходів з недопущення порушень в роботі та/або тимчасового зупинення виробничих потужностей; додаткові заходи для підтримки цілісності харчових ланцюгів і забезпечення безперебійного постачання безпечних харчових продуктів кінцевим споживачам; зразок декларації, заповнення якої є обов’язковим для потрапляння на територію оператора потужності; орієнтовний перелік заходів із забезпечення біологічної безпеки та інше.

Відповідний документ ґрунтується на рекомендаціях ВООЗ “COVID-19 та безпека харчових продуктів: Керівництво для харчових підприємств” та покликаний надати виробникам і операторам ринку більше інформації щодо їх можливих дій в умовах поширення COVID-19. Методичні рекомендації не є нормативно-правовим актом і не мають обов’язковий характер. З документом можна ознайомитися на сайті міністерства.