Головна Новини Ринок України Митниця вже оформляє декларації в автоматичному режимі

Митниця вже оформляє декларації в автоматичному режимі

Державна митна служба запровадила пілотний проєкт по виконанню митних формальностей автоматизованою системою митного оформлення в автоматичному режимі.

“ПроАгро Груп” з посиланням на agravery.com повідомляє, що проєкт спрямований на спрощення процедури митного оформлення та створення сприятливих умов для суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності. Наразі пілот стосуватиметься трьох митних режимів – експорт, переробка на митній території, реекспорт (після переробки).

Відтепер для цих режимів тестуватиметься так званий автоматичний випуск декларацій, який передбачає можливість автоматичного оформлення митних декларацій без участі посадових осіб митниць.

Тобто декларації, які відповідатимуть певним критеріям і оцінюватимуться як низькоризикові, направлятимуться системою оформлення в окреме вікно. Якщо у декларації виявляться ризики або спрацьовує автоматизована система аналізу та управління ризиками, її митне оформлення продовжиться за звичайною процедурою. Якщо ж система не виявить помилок та ризиків, декларація буде оформлена автоматично, про що декларант отримає відповідне повідомлення.

Отримані в ході реалізації проєкту напрацювання дадуть можливість розширити застосування автоматичного оформлення та у майбутньому підключити інші митні режими.