Головна Новини Ринок України Депутати пропонують підтримати аграріїв, які постраждали від посухи

Депутати пропонують підтримати аграріїв, які постраждали від посухи

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №3519, яким пропонується виділити 1,5 млрд грн безповоротної фінансової допомоги аграріям, які постраждали від посухи.

Про це повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на agropolit.com.

Коментуючи законопроєкт, народний депутат Іван Крулько наголосив, що наразі фермери потребують невідкладної фінансової допомоги держави, бо багато хто з них опинився на межі банкрутства через посуху та неможливість реалізувати вирощену агропродукцію на базарах через карантинні обмеження. Держава має підтримати фермерів, у яких, за даними Мінекономрозвитку, через брак опадів загинуло 385 000 гектарів посівів. Деякі з фермерів, особливо на Одещині, уже втратили від 50 до 100% посівів озимих через посуху і ще матимуть втрати ярих зернових. Не кажучи вже про те, що фермери не змогли реалізувати урожай ранніх овочів через карантинні заходи й зазнали колосальних збитків.

Іван Крулько зауважив, що для багатьох фермерів відсутність підтримки держави означатиме, що їхні підприємства збанкрутують, і вони більше ніколи не зможуть відновити свою діяльність. Надання ж допомоги, переконаний політик, збереже робочі місця, працюючі підприємства і дасть людям надію на відновлення та розвиток діяльності.