Головна Новини Ринок України В Україні заговорили про остаточну монополізацію ринку добрив

В Україні заговорили про остаточну монополізацію ринку добрив

Із закликом не допустити остаточної монополізації ринку українських добрив, яка йому наразі загрожує, до президента Володимира Зеленського звернулися провідні аграрні асоціації, які входять до Всеукраїнського Аграрного Форуму – ГС “Аграрний союз України”, ГС “Всеукраїнська Аграрна Рада”, Всеукраїнська асоціація громад, Асоціація “Союз птахівників України”, ВГО “Українська аграрна конфедерація” та Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу”.

“ПроАгро Груп” з посиланням на uacouncil.org повідомляє, що аграрні асоціації звернули увагу президента, що введення квот на імпорт азотних мінеральних добрив, як те має намір зробити Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, базуючись на результатах розслідування Міжвідомчої комісії з питань міжнародної торгівлі (МКМТ), практично одразу призведе до їх здорожчання.

“Даний процес ще більше поглибить кризову ситуацію, що склалась у сільському господарстві, та буде вести не тільки до росту банкрутств серед аграріїв, але і до падіння вартості сільськогосподарських земель”, – йдеться у зверненні.

У зверненні також наголошується, що після впровадження квот рівень ціни на внутрішньому ринку визначатиме той, хто матиме внутрішню квоту. А по групі азотних добрив це, фактично, один виробник – група компаній OstChem, яка належить олігарху Дмитру Фірташу. Таким чином, введення квот на імпорт добрив лише посилить внутрішнього монополіста та дозволить йому знову диктувати ціну на добрива для аграріїв.

Відтак, агроасоціації звернулись до президента з проханням захистити національні інтереси держави та вжити дієвих заходів щодо недопущення запровадження штучних перешкод, які зашкодять аграріям. Адже такі заходи збільшать витрати агровиробників, знизять обсяги аграрного виробництва і, водночас, збагатять та посилять вплив олігархічних структур на українську політику і економіку.