Головна Новини Ринок України Коло промислових виробників свинини продовжує звужуватись

Коло промислових виробників свинини продовжує звужуватись

Станом на початок 2020-го, 3,3 млн голів промислових свиней в країні утримували 1,55 тис. сільськогосподарських підприємств. Це на 178 чи 10,3% підприємств менше, ніж роком раніше. Хоча темпи “звуження” галузі відповідає середнім за п’ятиріччя, проте у кількісному вираженні таке скорочення – найменше за останні роки.

“Найвразливішою категорією операторів галузі залишаються підприємства з загальним поголів’ям менше 500 свиней. Так, за останні два роки зменшилась не тільки кількість таких свиногосподарств, а й питома вага таких виробників на ринку: якщо на початку 2018-го вони утримували 5% промислового поголів’я свиней, то на початку цього року цей показник склав 3%. При цьому, “стрижнем” промислового виробництва свинини залишаються оператори, що утримують від 5 тис. свиней, в яких сконцентровано майже ¾ індустріального поголів’я таких тварин. Приємно відзначити, що число свиногосподарств у цій “ваговій категорії” за рік збільшилося на 7 підприємств: так, половина підприємств, які цьогоріч вибули з групи 1-5 тис. свиней, наростили поголів’я та приєдналися до когорти потужніших виробників” – цитує слова Олександри Бондарської, керівника аналітичного відділу Асоціації “Свинарі України” “ПроАгро Груп” з посиланням на asu.pigua.info.

Галузеві аналітики висловлюють обережні сподівання на поступову реабілітацію галузі. Зокрема, відзначають, що загальна чисельність промислового поголів’я станом на початок травня дещо скоротила відрив від минулорічної чисельності (до 4,2% проти 5,1% місяцем раніше), а також демонструє незначний приріст (на 61,2 тис. гол. чи 1,9%) з початку року.