Головна Новини Ринок України Розпочалося погашення боргів перед аграріями

Розпочалося погашення боргів перед аграріями

Уряд розпочав фінансування бюджетної програми “Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників” у 2020 році за напрямом “Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва”. Мінекономіки наказами від 22 травня 2020 року №936 та №937 затвердило розподіл коштів у розмірі 555 млн грн між уповноваженими банками для перерахування їх на поточні рахунки сільськогосподарських товаровиробників, які придбали техніку та обладнання у жовтні та листопаді 2019 року.

Про це повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на me.gov.ua.

Всього сума заборгованості за цією програмою складала 564 млн грн, останні 9 млн грн буде затверджено до сплати найближчим часом. Таким чином, кошти отримають 4,1 тис. аграріїв, які за вказаний період придбали 14,7 тис. одиниць техніки та обладнання на загальну суму 2,7 млрд грн.

“Для уряду є вкрай важливим продовження фінансування програми по техніці, адже за роки своєї реалізації вона демонструє позитивні економічні ефекти. Так, число виробників сільгосптехніки з належним рівнем локалізації зросло до 4,5 разf, що сприяло розширенню кількості робочих місць щонайменше на 5 тис.”, – розповів Ігор Петрашко, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Також серед результативних показників дії програми: зросли інвестиції у розвиток машинобудування в галузі АПК – обсяг інвестицій на технологічне переозброєння виробництва у 2017/19 роках склав близько 2 млрд грн. Відсоток вітчизняної техніки у формуванні ринку сільгосптехніки та обладнання в Україні зріс до 33% у 2019 році із 15,2% у 2017 році. Номенклатуру вітчизняної техніки та обладнання значно розширено: 12,5 тис. найменувань у 2019 році із 792 у 2017 році.

Зріс фонд оплати праці: всі виробничі підприємства-учасники відповідно до вимог програми підняли фонд оплати праці щонайменше до 8% у собівартості виробленої/реалізованої продукції. Мультиплікатор лише сплати податків від реалізації програми у 2019 році становить 1:1,7 (враховуючи загальну суму податків і зборів у порівнянні із видатками бюджету).

У Мінекономіки зазначають, що очікують ефект від фінансування програми у 2020 році: збільшення обсягів реалізації вітчизняної техніки та обладнання на 15%; надходження податків і зборів від учасників програми та суміжних виробництв становитимуть близько 2,34 млрд грн, із яких більше 550 млн грн – податки на фонд оплати праці.