Головна Новини Ринок України Одещина втратить 50% озимих

Одещина втратить 50% озимих

На Одещині ситуація продовжує ускладнюватися, і площа загибелі посівів збільшиться. Очікується, що через погодні катаклізми загине майже 40% озимої пшениці, 80% озимого ячменю, 75% озимого ріпаку, що становитиме 540 тис. га, або 50% озимих. Це заявив Іван Петрів, начальник управління аграрної політики Одеської ОДА, повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на golos.com.ua.

Фахівці додають, якщо торік було зібрано 3,7 млн тонн зернових, то цьогоріч очікується 1-1,2 млн тонн. “Загальні збитки сільгоспвиробників у 2020 році оцінюються більш як у 15 млрд грн. Через посуху дохідна частина місцевих бюджетів недоотримає понад 570 млн грн. Це позначиться на соціальній ситуації в районах, а також поставить під загрозу продуктову безпеку регіону”, – вважає Іван Петрів.

Гідрометцентр торік зафіксував найнижчу за останні 20 років кількість опадів у регіоні. Низька кількість опадів, пилові буревії, суховії, а також приморозки до −9…−11 градусів під час вегетації призвели до загибелі озимих посівів. Серед найбільш постраждалих господарства Болградського, Ізмаїльського, Татарбунарського, Кілійського та Ренійського районів, де зафіксовано загибель 70% посівів. На 50% площ загинули посіви в Білгород-Дністровському, Біляївському, Арцизькому, Саратському та Тарутинському районах.