Головна Новини Ринок України Аграрії готові протестувати проти введення квот на поставки добрив

Аграрії готові протестувати проти введення квот на поставки добрив

124

На сьогодні запланована акція протесту аграріїв проти введення квот на імпорт мінеральних азотних добрив в Україну, повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на ucab.ua.

Аграрії категорично проти введення квот на поставки добрив, оскільки це призведе до грабунку аграріїв задля збагачення олігарха-монополіста Дмитра Фірташа, група компаній “Остхем” якого володіє основними заводами із виробництва азотних добрив в Україні. Їм не зрозуміла мотивація Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, якщо згадати, що минулого року Антимонопольний комітет України визнав групу компаній “Остхем” монополістом на ринку мінеральних добрив, яка зловживала своїм монопольним становищем, що призводить до отримання нею надприбутків і завищенню цін на добрива.

Сільгоспвиробники вимагатимуть від Кабміну та Президента не допустити ухвалення Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства даного рішення, яке призведе до монополізації ринку мінеральних добрив в Україні та стрибка цін на них.

Саме імпорт добрив із країн-торгових партнерів України – країн ЄС, Перської затоки, Північної Африки, а також Туреччини, Казахстану, Білорусії, Грузії, Китаю, США – стримує подальший ріст цін. При цьому, ціни на мінеральні добрива на внутрішньому українському ринку перевищують світові в середньому на 20-30%.

Після встановлення квот на імпорт добрив, аграрії будуть вимушені купувати добрива у заводів Дмитра Фірташа за будь-якою встановленою ним ціною. Це призведе до подальшого подорожчання мінеральних добрив та великих збитків аграріїв. Оскільки частина добрив у собівартості продукції рослинництва близько 30%, це загрожує і подорожчанням основних продуктів харчування, а також втратою експортних ринків через неможливість на них конкурувати, в тому числі, з російськими виробниками.

Аграрії наголошують: підтримувати сьогодні потрібно їх самих. Декілька років низькі світові ціни на аграрну продукцію та засуха вже призвели до розорення багатьох фермерів. Буквально в цьому місяці двоє з них вже вчинили самогубство. У такій ситуації, спроби змусити фермерів дотувати олігархів, профінансувавши ремонт їхніх заводів, не тільки несправедливі, а й аморальні.