Головна Новини Ринок України Шукають компроміс щодо квотування імпорту мінеральних азотних добрив

Шукають компроміс щодо квотування імпорту мінеральних азотних добрив

Відбулася зустріч заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України – Торгового представника України Тараса Качки з представниками ключових аграрних асоціацій, імпортерами і виробниками для пошуку спільного збалансованого рішення щодо ситуації на ринку мінеральних добрив.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на me.gov.ua, у ході зустрічі кожна сторона отримала змогу висловити свою позицію щодо ситуації на ринку мінеральних добрив для пошуку компромісних рішень.

“Рішення щодо введення/неведення квот на добрива ще не прийнято. Ми підтримуємо постійний діалог з усіма зацікавленими сторонами. Наше спільне завдання – вийти на узгоджене рішення, яке буде і в інтересах аграріїв, і в інтересах вітчизняних виробників. Наша мета у тому, щоб ціна на добрива була прийнятною і давала можливість аграріям розвиватися”, – підкреслив Тарас Качка.

За словами заступника міністра, необхідно збалансувати інтереси виробників і споживачів та знизити тиск на ринок. Цього можна досягти через незалежність трейдингу, тобто шляхом відокремлення виробництва від торгівлі. Також він акцентував на ціноутворенні. Зменшення вартості ціни та наближення її до світового рівня можливе через арбітраж трейдерів, який балансує закуплений товар (як імпортованих добрив, так і внутрішнього виробництва) та продає його аграріям за усередненою ціною.

Було наголошено, що вирішивши питання ціни та впливу на неї, національні виробники отримають можливість розвиватися, а споживачі – купувати продукцію за цінами, наближеними до світових.

До слова, аграрії як і обіцяли, вийшли на протест під стінами Кабінету Міністрів України та Офісу президента, вимагаючи не вводити квоти на імпорт мінеральних азотних добрив.

“ПроАгро Груп” з посиланням на agravery.com повідомляє, що член правління ВАР Олег Левінський наголосив на тому, що аграрії не проти вітчизняного виробника. Однак, хочуть аби і ціни були конкурентними, і якість відповідною, а головне – не було монополії та зловживань.