Головна Новини Ринок України Економічних підстав для подорожчання пального нема

Економічних підстав для подорожчання пального нема

Заступник директора науково-технічного центру “Психея” Геннадій Рябцев каже, що економічні підстави для подорожчання бензину і дизпалива були б можливі, якби ціна на них зараз була на 2 грн/л менше, повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на segodnya.ua.

“За минулий тиждень ціни впали на 3-5 коп./л на Київщині, а зросли найбільше в Донецькій області: на 14 коп./л подорожчав А-92 і на 6 коп./л – А-95. При цьому дизпаливо на Донбасі подешевшало на 10 коп./л. Також різноспрямовано змінювалися ціни в Києві: А-92 подешевшав на 3 коп./л, А-95 подорожчав на 14 коп./л – за 2 тижні зростання склало вже 28 коп., вартість дизпалива не змінилася. Ще в 6 областях ціни зросли на 1-4 коп./л”, – зазначив Геннадій Рябцев.

Як додає директор Консалтингової групи “А-95” Сергій Куюн, при стабільному курсі гривні, який ми спостерігаємо більше місяця, і достатній пропозиції пального на ринку, зовнішні котирування є єдиним фактором, що впливає на рівень цін. Але в Україні цей вплив поки не відчувається, оскільки у трейдерів є значний “запас міцності”. Причина – потенціал здешевлення нафтопродуктів, коли ціни на нафту були нижче за 10 доларів за барель, не був обраний приблизно на 2 грн/л.