Головна Новини Ринок України Повернути довіру аграріїв до страхування можна

Повернути довіру аграріїв до страхування можна

Повернути довіру аграріїв до агрострахування можна, якщо звести в ньому до мінімуму людський чинник. Тим більше, що сучасні технології вже дають таку можливість, повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на agrotimes.ua.

“Вітчизняна сфера агрострахування специфічна тим, що тут немає зрозумілої гарантованої формули виплат збитків і видатків, як, наприклад, в “автоцивілці”, – з чітким алгоритмом: який орган і яким чином визначає суму збитків, чи це відбувається декларативним шляхом, чи має бути стала сума страховки тощо. Крім того, дуже важливо, щоб ця так звана страхова формула не піддавалася коригуванню й унеможливлювала корупційну складову. Натомість в агрострахуванні є безліч шляхів, як “обійти” страхові виплати”, – каже головний консультант ТОВ “Агро-Класік” Володимир Присяжненко (Рівненська обл.).

Цього року погодні катаклізми, як, наприклад, аномально тепла зима, посуха та весняні морози, завдали чималої шкоди сільгоспкультурам. Втім, переконаний голова ФГ “Соната” Іван Якуб (Чернігівська обл.), це не призведе до сплеску агрострахування через низьку довіру фермерів до страхових компаній.

“Я мав досвід агрострахування, коли це було однією з умов форвардного контракту, – розповів аграрій. – Так сталося, що саме того року в господарстві й трапився страховий випадок, втім, виплат ми так і не отримали, адже виконати всі умови страховиків дуже складно – потрібно надати не лише докази втрати врожаю, а й дотриману до найменших дрібниць технологію вирощування культур. А у більшості малих та середніх господарств процес виробництва, умовно кажучи, “живий” – ситуація часом вимагає відхилення від технології, і такі рішення доводиться приймати швидко, спираючись на досвід агронома, фінансові можливості господарства тощо”, – каже він.