Головна Новини Ринок України Аграрії Луганщини озвучили суму збитків від втрати урожаю

Аграрії Луганщини озвучили суму збитків від втрати урожаю

49

Через градобій аграрії Луганщини недоотримають 226,6 млн грн. доходу, повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на loga.gov.ua.

Втрати врожаю у сільськогосподарських формуваннях Новоайдарського району склали 6,5 тис. га (недоотримано доходу на 102,3 млн грн), у Станично-Луганському – 1,5 тис. га (16 млн грн), у Старобільському – 5,6 тис. га (108,2 млн грн). В результаті, загалом область недоотримає виробництво озимої пшениці 19,7 тис. тонн, гороху 486 тонн, кукурудзи 2,7 тис. тонн, соняшника 10,6 тис. тонн.

Наразі обласна влада Луганщини шукає шляхи компенсації збитків через втрату врожаю. У районах Луганщини працюють комісії по обстеженню наслідків ситуації природного характеру, пов’язаної з втратою врожаю. Та опрацьовують можливі шляхи компенсації відповідних збитків.

“Цьогоріч погодні умови доволі екстраординарні та шкідливі для посівів. Рання весняна засуха, зливи та град останніх тижнів призвели до значних втрат посівних площ сільськогосподарських культур. Тому аграрії мають отримати за це компенсацію від держави”, – цитує слова заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тараса Висоцького “ПроАгро Груп” з посиланням на loga.gov.ua.

Наразі Уряд підтримав проєкт постанови Кабінету Міністрів України щодо часткової компенсації збитків агровиробникам на 1 га площі. Також надано роз’яснення, що у разі списання посівів, внаслідок чого не буде нараховуватися ПДВ на цю операцію, обов’язково необхідно мати довідку комісії при райдержадміністрації про підтвердження факту стихійного лиха.