Головна Новини Ринок України Тваринники просять обмежити експорт кукурудзи для запобігання подорожчанню кормів

Тваринники просять обмежити експорт кукурудзи для запобігання подорожчанню кормів

73

Різке збільшення вартості кормів через ситуацію, що склалася на ринку зернових за останні кілька місяців, негативно вплинуло на собівартість виробництва продукції тваринництва.

Про це повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на Latifundist.com.

Комбікорми в собівартості продукції птахівництва і свинарства займають 65-70%. Подорожчання фуражної кукурудзи більш ніж 65%, фуражної пшениці – на 57%, соняшникової та соєвої шротів на 39% і 42% відповідно, сприяли зростанню вартості комбікормів на 40-45%.

Щоб не допустити подальшого подорожчання сировини і запобігти дефіциту фуражу на ринку, “Асоціація Свинарі України” спільно з Асоціацією “Союз птахівників України” звернулися до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням внести в Меморандум про узгодження позицій на ринку зерна загальні річні обсяги експорту кукурудзи.

“Зараз ситуація у свинарстві набуває критичних обрисів. Внаслідок ситуації, що склалася на ринку зернових, посилилися песимістичні й навіть панічні настрої серед операторів ринку. Це абсолютно нівелює досягнення, які галузь має за 2020 рік. Закликаємо Дениса Шмигаля ретельно поставитися до перегляду балансу зернових і гарантувати не тільки забезпеченість галузей тваринництва фуражем, а й продовольчої безпеки держави”, – прокоментували в “Асоціації Свинарі України”.