Головна Новини Ринок України Україна входить до ТОП-5 світових виробників волоського горіху

Україна входить до ТОП-5 світових виробників волоського горіху

32

В Мінсільгоспі США прогнозують у сезоні 2020/2021 рекордне виробництво волоських горіхів у світі – на рівні 2,3 млн. тонн.

За даними USDA (United States Department of Agriculture), Україна входить до ТОП-5 світових виробників волоських горіхів зі 126 тис. тонн, повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на “Економічну правду”.

Зазначається, що на двох глобальних лідерів ринку – Китай і США – приходиться 75% із усього виробництва волоських горіхів.

Також прогнозується, що обсяги експорту зростуть загалом на 14% – до 946 тис. тонн, а світові запаси зростуть на 20%. Зокрема, прогнозується зростання виробництва у Китаї на 2% – до 1 млн. тонн. Водночас, як очікується, у США виробництво зросте на 20% – до рекордних 708 тис. тонн. При цьому, у Чилі також прогнозується ріст на 20% – до 150 тис. тонн.

“Виробництво в Україні прогнозується на рівні 126 тис. тонн за нормальних умов вирощування. Експорт на провідні ринки – Європейський Союз та Туреччину – очікується без змін”, – йдеться у звіті USDA.

Дані Мінсільсгоспу США також свідчать, що Україна посідає 4-те місце у рейтингу світових експортерів волоського горіха – після США, Чилі та Китаю.