Головна Новини Ринок України Мінфін залучив перший транш за спільним із ЄІБ проєктом для підтримки агропідприємств

Мінфін залучив перший транш за спільним із ЄІБ проєктом для підтримки агропідприємств

57

Міністерство фінансів розпочало реалізацію кредитної програми для малих та середніх підприємств аграрного сектору в рамках спільного з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) проєкту “Основний кредит для аграрної галузі – Україна”. Про це повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на інформацію міністерства.

Проєкт спрямований на розширення доступу агропідприємств до доступного фінансування через банківське кредитування, зокрема на комплексну підтримку ланцюгів створення доданої вартості в аграрній галузі, а саме переробка зернових та олійно-жирових культур, а також рибне господарство та аквакультура.

Проєкт реалізується через низку комерційних банків, відібраними та погодженими спільно з ЄІБ, що дає можливість спрямувати кредитні кошти на привабливих умовах для аграріїв. На сьогодні реалізація проєкту перебуває в активній фазі та узгоджені перші кредитні угоди банків-учасників.

“Розвиток малого та середнього бізнесу в аграрному секторі має велике значення для підвищення конкурентоспроможності економіки України та її стійкого зростання, а також для нарощування експорту агропродукції українських виробників, впровадженню найкращих доступних європейських технологій та методів управління. Міністерство фінансів України активно працює над підвищенням ефективності державної підтримки фермерів і кошти Європейського інвестиційного банку допоможуть створити необхідне джерело їхньої сталої підтримки через банківське кредитування”, – зазначив заступник міністра фінансів Олександр Кава.