Головна Новини Ринок України Понад 500 тис. га деградованих земель потребують консервації

Понад 500 тис. га деградованих земель потребують консервації

102

Понад 500 тис. га деградованих, малопродуктивних та техногенно забруднених земель в Україні підлягають консервації, йдеться у пояснювальній записці до концепції Державної цільової програми розвитку земельних відносин та національної інфраструктури геопросторових даних в Україні на період до 2030 року.

Також 143 тис. га порушених земель потребують рекультивації, 294 тис. га малопродуктивних угідь – поліпшення, повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на Аgronews.ua.

На якісний стан земель істотно впливають гідрометеорологічні та небезпечні екзогенні геологічні процеси і явища (селі, зсуви, обвали, карсти, просідання ґрунту, абразія, руйнування берегів водосховищ тощо).

Розораність земель у радянські часи досягла 70% у регіонах сходу та півдня України. Це найвищий показник у світі. Надмірна розораність сільськогосподарських угідь призводить до порушення екологічно збалансованого співвідношення земель сільськогосподарського, природно-заповідного та іншого природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду, збільшення площі деградованих, малопродуктивних, а також техногенно забруднених земель.

Таким чином, зазначені негативні фактори потребують здійснення заходів з охорони земель і ґрунтів, що сприятиме раціональному використанню земель, захисту від шкідливого антропогенного впливу, відтворенню і підвищенню родючості ґрунтів.