Головна Новини Ринок України На Черкащині громади отримали у власність перші 10 тис. гектарів держземель

На Черкащині громади отримали у власність перші 10 тис. гектарів держземель

Учора у Черкасах відбулася передача земель сільськогосподарського призначення, що розташовані за межами населених пунктів, із державної власності у комунальну.

Про це повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на Agravery.com.

Так, представники 10 об’єднаних територіальних громад Черкащини та Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області підписали акти прийому-передачі земель загальною площею 10,8 тис. га.

“Реалізація земельної реформи та запуск механізмів повноцінної передачі земель сільськогосподарського призначення всім без виключення об’єднаним територіальним громадам нашої держави були б неможливі без відповідного указу президента України від 15 жовтня 2020 року та постанови уряду від 16 листопада 2020 року”, – наголосив голова Держгеокадастру Роман Лещенко.

За його словами, земельна реформа – це, перш за все, про громади. Про людей, у яких забрали право розпоряджатися землями ще у 2002 році, коли ганебними змінами до законодавства про органи місцевого самоврядування відібрали відповідні повноваження в органів місцевого самоврядування і передали на райдержадміністрації.

В свою чергу, Сергій Сергійчук, голова Черкаської ОДА, підтримав таку ініціативу, наголосивши, що громади уже зараз мають право розпоряджатися першими земельними наділами, які надійшли у комунальну власність. І від того, як їх використовуватимуть, буде залежати життя громади.

“Усього до кінця 2020 року у комунальну власність черкаських ОТГ буде передано близько 120 тис. га земель сільськогосподарського призначення державної власності”, – підсумував голова Держгеокадастру.