Головна Новини Ринок України Близько 55% елеваторних потужностей в Україні – спадок радянських часів

Близько 55% елеваторних потужностей в Україні – спадок радянських часів

40

Близько 55% елеваторних потужностей України – це спадок радянських часів.

Про це заявив директор представництва компанії Tornum в Україні Олександр Холод, повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на журнал “Зерно”.

“Начебто маємо достатні потужності для зберігання, одночасно можемо зберігати, за різними підрахунками, 54 млн. тонн – це більше, ніж достатньо при експорті 43 – 44 млн. тонн. Однак скільки з наявних потужностей – спадок радянських часів? Близько 30 млн. тонн”, – вказав керівник.

Він наголосив, що застаріла матеріальна база не здатна забезпечити виконання функції якісної доробки та зберігання зерна, адже її створювали понад 50 років тому за інших умов і для інших потреб.

“На пальцях одної руки ми можемо порахувати, у кого є хороші елеватори. В основній масі це переважно підлогові зерносховища без транспортних систем та аерації. Досить часто можна спостерігати картину, як телескопічний навантажувач перевантажує зерно в ЗИЛ чи ГАЗ для транспортування від очистки до складу. За сховища слугують реконструйовані корівники… Такі реалії в цьому сегменті. Зрозуміло, що первинні інвестиції зроблені в агровиробництво, але на сьогодні виникає потреба вирощене зерно висушити, почистити та зберігати без втрати якості”, – зазначив Холод.