Головна Новини Ринок України Українські аграрії цьогоріч зменшили посіви озимих культур

Українські аграрії цьогоріч зменшили посіви озимих культур

60

Посівна озимих культур в Україні практично завершилася. Перші приморозки і опади снігу розпочали процес загартування посівів до можливих зимових морозів. Тож важливим є не лише обсяг посівів, а і оцінка їх стану перед входженням в зиму, повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на УКАБ.

На середину листопада маємо 5,9 млн. га посівів озимої пшениці, що на 9% або 500 тис. га менше минулорічних площ. Найбільше скорочення площ відбулося в Одеській області – мінус 120 тис. га, а також Хмельницькій та Черкаській областях – по 70 тис. га в кожній. Причиною такого скорочення в Одеській області була тривала посуха, яка завдала значних збитків і багатьох фермерів залишила без засобів для проведення посівної. Крім того, в період посіву відчувався суттєвий брак вологи в ґрунті, особливо в Одеській та Черкаській областях. Натомість на Хмельниччині затягнувся період збору пізніх культур, і площі під озимину ще були зайняті іншими культурами, переважно соєю та соняшником.

Також аграрії скоротили посіви озимого жита на 11% – з 134 до 120 тис. га. Зокрема, зменшилися посівні площі в Сумській, Житомирській та Харківській областях.

“Не зважаючи на загальне скорочення площ, більшість сільгоспвиробників відзначають, що стан посівів значно кращий, ніж минулого року. Доволі тепла осінь з рясними опадами, починаючи з другої половини вересня, забезпечила гарний розвиток посівів озимини. Відповідно, очікування врожаю озимих культур наступного року наразі досить оптимістичні”, – зазначив генеральний директор УКАБ Роман Сластьон.

Озимий ріпак в Україні посіяно на площі 900 тис. га, що на 30% менше ніж минулого року. Таке суттєве зменшення пояснюється несприятливими умовами для посіву – посушливі умови і нестача вологи протягом серпня-початку вересня змусила багатьох сільгоспвиробників відмовитися від посіву або суттєво скоротити площі під цією культурою. Зокрема, в Миколаївській, Запорізькій, Одеській, Кіровоградській, Черкаській областях посіли лише 30-60% від прогнозованих площ.

За словами Романа Сластьона, по озимині завжди були високими ризики втрати посівів, однак щодо ріпаку навіть більшим ризиком є неотримання сходів через відсутність опадів в період посіву. В цьому контексті важливим є розвиток агрострахування в Україні. Зокрема такого його різновиду, як індексне страхування, яке може також покривати ризик відсутності достатніх опадів для посіву.

Нагадаємо, фермери США збільшили посівні площі під озимою пшеницею до шестирічного максимуму.