Головна Новини Ринок України Бізнес закликає ветувати закон щодо зниження ПДВ на агросировину

Бізнес закликає ветувати закон щодо зниження ПДВ на агросировину

Федерація роботодавців України разом з іншими об’єднаннями бізнесу закликала президента ветувати закон, що знижує ставку ПДВ на сировинну агропродукцію, як такий, що не сприятиме стимулюванню переробки сільськогосподарської сировини і забезпеченню рівних умов конкуренції. Про це повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на інформацію ФРУ.

У федерації вважають, що норми, передбачені прийнятим законом, є економічно необґрунтованими, такими, що створюють нерівність у оподаткуванні і не відповідають цілям, задекларованим під час його розробки і розгляду, та призведуть до непередбачуваних наслідків для аграрної та переробної галузей України.

Зокрема, йдеться про:

  • непередбачуваний вплив зниження ставки ПДВ на надходження до державного бюджету та виконання дохідної частини державного бюджету на 2021 та наступні роки;
  • невідповідність норм Закону положенням Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, зокрема в частині вимог Директиви Ради ЄС №2006/112/ЄС від 28.11.2006 про спільну систему ПДВ. Держави-члени ЄС можуть встановлювати мінімальну стандартну ставку ПДВ в розмірі 15% з можливістю перегляду;
  • невідповідність принципам співпраці з МВФ, відповідно до яких Україна повинна утримуватись від запровадження нових звільнень від сплати податків або податкових пільг.

“Запровадження зниженої ставки ПДВ на проміжне споживання в агропромисловому комплексі України декларувалося як спроба вирішити проблему “скруток” з ПДВ. Проте ця проблема вирішується іншими інструментами податкової політики. Також реалізація закону призведе до викривлення конкуренції (зокрема, між переробниками, які використовують власну сировину та тими, хто переробляє придбану сировину), погіршення умов ведення бізнесу для переробної галузі та збільшення можливостей для зловживань з ПДВ”, – зазначили у ФРУ.