Головна Новини Ринок України 2021 рік буде важким для птахівників – Rabobank

2021 рік буде важким для птахівників – Rabobank

У першій половині 2021 року на ринках пташиного м’яса складеться важка ситуація, проте у другій половині року вона покращиться. Галузь має підготуватися до тяжкого року та відпрацювати відповідні стратегії.

Про це повідомили експерти Rabobank у щоквартальному звіті, передає “ПроАгро Груп” з посиланням на GrainTrade.

Виробники працюватимуть в умовах викликаного пандемією збою поставок, високих цін на корми, складних економічних умов, проблем частих спалахів пташиного грипу та глобального надлишку пропозиції. Найближчим часом тиск Covid-19 на громадське харчування та торгівлю залишиться, тому відновлення економіки буде дуже повільним.

Аналітики Rabobank зазначають, що найбільше від перелічених негативних чинників постраждає Європа, хоча Китай також занепокоєний надлишком пропозиції. У 2020 р. він збільшив виробництво пташиного м’яса на 12%, і продовжить його нарощувати у 2021 р., що призведе до скорочення імпорту та зниження цін.

Наближення кризи змусить птахівників розробити нову стратегію поставок. Значні витрати на корми вимагатимуть детальнішого контролю закупівель.

Тому Rabobank рекомендує трейдерам шукати додаткові можливості на нових ринках, щоб компенсувати скорочення імпорту з боку країн Азії. Проте вихід на світовий ринок нових експортерів, таких як Україна та Росія, посилить конкуренцію на тлі обмежених ринків збуту.

Але поступово покращить ситуацію розпочате вакцинування від Covid-19, що дозволить у другій половині року поступово відновити галузь громадського харчування і цим допоможе глобальним трейдерам. Проте до того, як почнеться відновлення ринків, потрібно буде ліквідувати значні запаси, стверджують експерти Rabobank.