Головна Новини Ринок України Передумов для визначення граничного обсягу експорту кукурудзи немає, – УЗА

Передумов для визначення граничного обсягу експорту кукурудзи немає, – УЗА

Українська зернова асоціація не бачить жодних передумов для визначення граничного обсягу експорту кукурудзи врожаю 2020 року та внесення змін до відповідного додатку Меморандуму між Міністерством економіки, торгівлі та сільського господарства України та бізнес-асоціаціями про узгодження позицій на ринку зерна на 2020-2021 маркетинговий рік, повідомляє “ПроАгро Груп”.

Як зазначили в асоціації, у сезоні 2020/21 Україна отримала один з кращих врожаїв кукурудзи за усі роки – близько 30 млн. тонн, при цьому внутрішні потреби ринку щороку сягають близько 5 млн. тонн. Станом на середину січня Україна експортувала близько 10 млн. тонн, а це майже на 3,5 млн. тонн менше, аніж минулого сезону на цю дату. Понад те, з вказаних 10 млн. тонн експорту лише 8 млн. тонн кукурудзи нового врожаю 2020 року. Решта 2 млн. тонн – це кукурудза врожаю 2019 року.

Сьогодні в країні залишається ще понад 21 млн. тонн кукурудзи нового врожаю і говорити про якийсь дефіцит недоцільно, як і визначення граничного обсягу експорту цієї культури також є недоцільним. Україна вже минула піковий період експорту кукурудзи (який значно нижчий від минулорічних показників), відтак темпи експорту скорочуватимуться.

“Щодо високої ціни на українську кукурудзу, то це не результат меншого врожаю чи дефіциту цієї культури на внутрішньому ринку. Це є наслідком загальносвітової інфляції цін, яка спричинена трильйонними вливаннями коштів в національні економіки різних країн. Така тенденція буде продовжуватись і надалі, відтак навряд чи ринок побачить вже ціни, що були раніше. За таких умов уряд не повинен штучно адміністративним методом, обмеживши експорт кукурудзи, зменшувати ціни на зернову культуру. Адже таким чином уряд лише позбавить вітчизняного виробника можливості компенсувати негаразди, яких відчули сільгоспвиробники в минулому календарному році, та отримати кращі фінансові можливості напередодні весняної посівної кампанії”, – підкреслили в УЗА.

УЗА переконана, що ціноутворення в Україні на зерно повинно формуватися лише виключно ринковими механізмами, а не адміністративними. І для цього в уряду є ринкові важелі впливу.