Головна Новини Ринок України Закон про страхування сільгосппродукції може бути ухвалений цього року

Закон про страхування сільгосппродукції може бути ухвалений цього року

118

У разі прийняття нового закону про страхування сільськогосподарської продукції на початку цього року, відкриється можливість запуску підтримки страхування під озимі культури врожаю 2022 року.

Про це заявив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький, повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на УНІАН.

Спочатку компенсації страхових платежів підлягають такі зернові культури, як пшениця, ячмінь і жито, заявили в Міністерстві. Законопроєкт відкриває нові підходи та перспективи розширення інструментів державної підтримки сільгоспвиробників.

“Агрострахування стане важливим інструментом для підтримки фермерів. У робочій групі за участю фахівців Мінекономіки, НБУ та учасниками аграрного і страхового ринків ми розробили кілька принципових позицій, які зафіксовані в новому законопроекті. Йдеться про жорсткі вимоги до страхових компаній і контроль за ними, забезпечення прозорості перестрахування, а також чітке регулювання тарифів на страхування”, – розповів Висоцький.

На думку експертів, держава повинна стимулювати і заохочувати сільгоспвиробника до страхування в законодавчій і субсидійній площині.