Головна Економіка і аграрна політика Аграріям нараховано 190 млн. гривень компенсації за придбану сільгосптехніку

Аграріям нараховано 190 млн. гривень компенсації за придбану сільгосптехніку

256

Мінекономіки затвердило розподіл коштів у розмірі 189,4 млн. гривень сільгоспвиробникам, які придбали техніку та обладнання вітчизняного виробництва у грудні 2020 року та у січні-березні 2021 року. Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію міністерства.

Кошти отримають 1833 аграрія, які за вказаний період придбали 2846 одиниць техніки та обладнання на загальну суму 909,2 млн. грн.

«Для уряду є важливим продовження фінансування програми по сільськогосподарській техніці, адже за роки своєї реалізації вона демонструє позитивні економічні ефекти. Так, наприклад, чисельність виробників сільгосптехніки з належним рівнем локалізації зросло з 40 підприємств у 2017 році до 210 підприємств у 2021 році, що сприяло розширенню кількості робочих місць щонайменше на 5 тисяч», – прокоментував міністр Ігор Петрашко.

Серед інших результатів програми за 4 роки її функціонування:

  • зростання інвестицій у розвиток машинобудування в галузі АПК – виробники сільгосптехніки модернізували своє виробництво на суму близько 2,5 млрд. гривень для підвищення якості продукції та освоєння нових видів сільгосптехніки;
  • у понад 2 рази – з 15,2% до 36% зросла частка сільгосптехніки вітчизняного виробництва у формуванні загального ринку сільгосптехніки України;
  • майже у 20 разів збільшено номенклатуру вітчизняної сільгосптехніки – з 792 до 15 458 найменувань;
  • зріс фонд оплати праці – всі виробничі підприємства-учасники відповідно до вимог програми підняли фонд оплати праці щонайменше до 8% у собівартості виробленої/реалізованої продукції.

Загалом у 2021 році за бюджетною програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва» передбачено 1 млрд. гривень.