Головна Новини Ринок України Аграрії Харківщини готові до весняно-польових робіт на 95%

Аграрії Харківщини готові до весняно-польових робіт на 95%

222
traktor in field

80% посівів озимих зернових в Харківській області перебувають у доброму та задовільному стані. Про це повідомили у Департаменті агропромислового розвитку Харківської ОДА, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію прес-служби обладміністрації.

За інформацією департаменту, решта 20% мають слабкий та зріджений стан.

«Сільгоспвиробники області на сьогодні почали роботу з підживлення озимих культур азотними добривами. Наразі цей важливий агротехнічний захід проведено більш ніж на 280,6 тис. гектарах, або 47% до площі посіву. Ця робота продовжується», –  зазначили в департаменті.

Для проведення підживлювальних робіт господарства регіону придбали 21,3 тис. тонн мінеральних добрив (на 16,4 тис. тонн більше, ніж торік).

До проведення весняно-польових робіт сільськогосподарські підприємства готові на 95%. Засипали і довели до посівних кондицій 18,4 тисячі тонн ярих зернових і зернобобових культур. Для сільськогосподарської техніки придбано 24,6 тис. тонн дизельного пального та 5,3 тис. тонн бензину.

«За всіма категоріями господарств ярі зернові і зернобобові культури очікується посіяти на площі 451,3 тис. га, або 98% до показника 2020 року. У цілому зерновий клин буде складати 1 млн. га, що на 4% більше, ніж 2020 року. У структурі посівних площ зернові культури будуть займати 57,8%», – поінформували у Департаменті агропромислового розвитку.

З технічних культур будуть посіяні: цукрові буряки – 3,8 тис. га та соняшник – 561,3 тис. га. У 2021 році усього буде посіяно 1,8 млн. га сільськогосподарських культур, що на 1% більше торішніх показників.