Головна Економіка і аграрна політика Аграріїв масово позбавляють ліцензій на зберігання пального для власних потреб

Аграріїв масово позбавляють ліцензій на зберігання пального для власних потреб

460

Податкова утричі «перевиконала» план перевірки ліцензій на зберігання пального для власних потреб і масово позбавляє фермерські господарства дозволів на таке зберігання. З майже 27 тис. виданих ліцензій на зберігання пального для власних потреб, ДПСУ провела 2435 перевірок.

Про це розповів голова Всеукраїнського конгресу фермерів (ВКФ) Іван Слободяник про результати запиту, який Конгрес надав податковій, повідомляє «ПроАгро Груп».

«Українська податкова показує небачену завзятість в перевірках ліцензій на зберігання пального: 15% (при звичайній практиці у 5%). Анулювали при цьому 267 ліцензій і переважно це сільгосппідприємства та фермерські господарства. Детальної інформації про виписані  штрафи, навіть попри запити, податкова воліє не надавати. Так само поза статистикою залишились ті, хто відкупився по-чорному», – написав Слободяник на своїй сторінці у Facebook.

Він зазначив, що масштаби перевірок вразили навіть міністра аграрної політики Романа Лещенка.

«Така ситуація не сприяє розвитку агропромислового комплексу. Саме тому я терміново ініціюю створення робочої групи із залученням аграріїв та представників Мінфіну і Державної податкової служби для оперативного вирішення проблеми та знаходження компромісного варіанту виходу із кризової ситуації, що сталася у сфері державного контролю за обігом пального. Також я буду особисто наполягати на тому, щоб всім аграріям, котрі на момент перевірки отримали ліцензії, були скасовані штрафи за її несвоєчасне отримання», – наголосив голова ВКФ.

Йдеться про запровадження ліцензування місць зберігання пального для власних потреб. Ідея полягала в детінізації ринку пального, але під дію закону потрапили і аграрії. Попри те, що фермерська спільнота категорично виступала проти внесення агропідприємств у перелік на ліцензування, всіх аграріїв зобов’язали з 1 липня 2019 року отримати спеціальні дозволи на зберігання пального. Тоді влада запевняла, що проблем ані з видачею ліцензії, ані з подальшими перевірками – не буде. Хоча півмільйонний штраф залишили.

Однак вже восени 2020 року почались масові перевірки всіх господарств, які  отримали ліцензію на зберігання пального для власних потреб. Слободяник наголошує, що Всеукраїнський конгрес фермерів не раз вимагав аграрний та податкові комітети ВР втрутитись і припинити тиск податкової на фермерів.Зокрема, ВКФ розробив зміни до законодавства, щоб замінити ліцензування на зберігання пального для власних потреб простим декларуванням і зменшення штрафів за зберігання пального без такої декларації. Своєю чергою,  міністр агрополітики пропонує встановити нормативи витрат палива на гектар, при дотриманні яких документальні перевірки взагалі повинні бути скасовані.