Головна Економіка і аграрна політика Аграрні підприємства активно шукають працівників на роботу

Аграрні підприємства активно шукають працівників на роботу

Щороку з наближенням весни й літа все більш затребуваними стають працівники, задіяні в сільських господарствах та аграрному секторі.

Сайт з пошуку роботи Jooble проаналізував пропозицію на ринку і назвав фахівців, яких зараз активно шукають роботодавці, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на UBR.ua.

Протягом останнього місяця зростає кількість пропозицій для здобувачів по вакансіях агронома, тракториста, комбайнера, різноробочих на ферму, доярок і вантажників на сільгосппідприємства.

Що ж стосується зарплат, то їм пропонують такі суми:

  • агроном – від 15 000 до 40 000 грн.;
  • тракторист – від 12 000 до 30 000 грн.;
  • комбайнер – від 10 000 до 25 000 грн.;
  • робітник на ферму – від 12 000 до 18 000 грн.;
  • доярка – від 4500 до 14 000 грн.;
  • вантажник –  від 4000 до 12 000 грн.

Більшість вакансій зосереджені в регіонах, що ближчі до масштабних ферм і полів – в Дніпропетровській, Одеській, Рівненській областях.

До цієї статистики Олена Кирильєвніна, керівник по роботі з партнерами в Jooble, додає, що усе ж українські зарплати для цих працівників абсолютно несумірні з тими, що пропонують у країнах найближчого зарубіжжя. Наприклад, доярка в Польщі може претендувати на зарплату близько 22 000 грн., а робітник на ферму в Естонії – від 30 000 грн. на місяць.

При цьому, графік, умови роботи, масштаб підприємства і відмінності в мінімальній зарплаті в Україні та європейських країнах сильно впливають на рівень зарплати, який може запропонувати роботодавець, але змагатися з Польщею, Німеччиною, Литвою, Італією і Чехією, де найчастіше шукають роботу українські претенденти, в Україні можуть поки переважно великі сільгосппідприємства.