Головна Новини Новини компаній «Астарта» почала виробництво цукру з тростинної сировини

«Астарта» почала виробництво цукру з тростинної сировини

292

Перероблятиме тростинний цукор-сирець Яреськівський цукровий завод. Законтрактовані обсяги переробки на наступні три місяці становлять 60 тис. тонн, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію агрохолдингу.

«Філософія ведення бізнесу «Астарти» базується на постійній присутності компанії на ринку і рівномірній реалізації цукру протягом всього року», зазначив засновник та генеральний директор «Астарти-Київ» Віктор Іванчик.

В компанії вирішено створити резервний об’єм цукру, щоб максимально захистити інтереси споживачів, забезпечити продовольчу безпеку та стабілізувати ціни на продукцію в Україні на фоні їх прогнозованого зростання на світовому ринку у середньостроковій перспективі.

Наявні  дані та підрахунки незалежних  аналітиків ринку, дають підстави сподіватися, що загалом наявних в Україні обсягів власного цукру вистачить, щоб повністю наситити ним внутрішній ринок і задовольнити попит споживачів до початку наступного сезону переробки цукрового буряку. Поточні дані щодо врожаю у сезоні 2021 оптимістичні. Тому тільки для створення резерву продукції, свого роду підстраховки, на випадок аномальної посухи чи інших несприятливих погодних умов, достатньо буде імпортувати і переробити не більше 100-120 тис. тонн цукру-сирцю, наголосили в «Астарті».  

Водночас в компанії зауважили, що основною проблемою цукрової галузі є нестача сировини для переробки і завантаження працюючих заводів. У попередні роки в Україні перевиробництво цукру та великі перехідні залишки формували ціни на цукор нижче собівартості виробництва (ціна попиту на внутрішньому ринку була значно нижчою за витрати на його виробництво).

«Тоді цукрова галузь переживала досить складні часи. Виробники цукрових буряків та цукру декілька років поспіль зазнавали втрат від своєї діяльності, як наслідок, площі скоротилися до 216 тис. га, це історичний мінімум. Тож сьогодні уряду варто зосередити свою увагу на створенні умов, які б стимулювали аграріїв збільшувати площі посівів цукрового буряку», – зазначили в «Астарті».