Головна Новини Новини компаній «Астарта» завершила сезон цукроваріння, виробивши 282 тис. тонн продукції

«Астарта» завершила сезон цукроваріння, виробивши 282 тис. тонн продукції

«Астарта» завершила сезон цукроваріння 2022. Всього цукрові заводи компанії, як і було заплановано, переробили близько 2 млн. тонн цукрових буряків й виробили з них 282 тис. тонн цукру, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію прес-служби агропромхолдингу.

«Вихід цукру склав 14,26% (середнє значення в Україні, за даними «Укрцукор» 13,98%). Традиційно 99% виробленого в Астарті цукру відповідає вищій категорії якості», – зазначили у виробника.

Також в холдингу відмітили, що переробний сезон-2022 став кращим за обсягами переробленої сировини та виробленого цукру у порівнянні з двома попередніми роками, але водночас й найскладнішим за всю історію компанії.

«Навесні 2022 року, коли через повномасштабну війну стався логістичний колапс, перед нами постало логічне питання, чи зможемо вчасно і в необхідній кількості закупити вугілля, кокс, вапняк та ТМЦ для підготовки заводів до проведення сезону. Максимально сфокусувавшись на вирішені цих завдань, ми забезпечили свої підприємства всіма необхідними матеріалами, включаючи енергоресурси. Одночасно займалися кадровими питаннями – важливо було зберегти та підготувати необхідну кількість кваліфікованих працівників, адже через мобілізацію міг виникнути їх дефіцит. Впродовж сезону довелося працювати в режимі постійних загроз ракетних обстрілів, відключення електропостачання. Але ми змогли впоратися з викликами і відпрацювали сезон ритмічно та безаварійно», – розповів директор з переробки продуктів сільськогосподарського виробництва агропромхолдингу Євген Садовий.

Одночасно виробничі підрозділи «Астарти» вели боротьба за врожай.

«Посівні площі під цукровими буряками, які розташовані переважно в центральних та західних областях України, не зазнали суттєвих втрат безпосередньо від військових дій, але українські виробники цукрових буряків зіткнулися з низкою інших викликів. Через збільшення витрат на добрива, засобів захисту рослин та пальне зросли витрати на вирощування цукрових буряків на гектар. Майже безперервні дощі у період збирання значно ускладнили як збирання врожаю, так і його вивезення з полів до переробних підприємств. Додам, що у 2022 році «Астарта» зібрала 1,8 млн. тонн цукрових буряків. Врожайність – 560  ц/га»,  – поінформував Євген Садовий. 

Одним з головних завдань компанії було забезпечити стійку співпрацю та постачати продукції саме тоді, коли їм потрібно споживачам.

«Ми розробили схему автономного енергозабезпечення підприємств у випадку блекауту, щоб у період міжсезоння забезпечити безперебійне і рівномірне відвантаження продукції нашим партнерам протягом всього року»,  – додав Євген Садовий.

За підсумками роботи 21 цукрового заводу в Україні, частка Астарти на українському ринку виробництва цукру склала 25% (за попередніми даними «Укрцукор»).

Перегляди: 4