Головна Ринок України Експорт/імпорт Болгарія обмірковує заборону імпорту зерна з України

Болгарія обмірковує заборону імпорту зерна з України

За прикладом Польщі та Угорщини Болгарія обдумує введення заборони на імпорт українського зерна.

Про це заявив міністр сільського господарства країни Явор Гечев, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на «Європейську правду».

Міністр пояснив, що країна зважує можливу заборону імпорту сільськогосподарської продукції з України з огляду на захист власних інтересів.

«Необхідно захистити і болгарські інтереси, тим паче, що, коли таке обмеження вже запровадили дві інші держави, в наявності є серйозний ризик накопичення великих кількостей у нашій країні, якщо і ми не вживемо відповідних заходів», – заявив Гечев.

Він додав, що вже обговорював це питання з міністрами сільського господарства шести європейських країн. За його словами, Болгарія звернулася із запитом щодо проблеми до Брюсселя ще у вересні минулого року.

У вівторок, зазначив Гечев, мають відбутися «консультації з цього питання і з президентом Радєвим, який безпосередньо ангажований до ситуації, що склалася».

Угорський уряд у суботу оголосив про тимчасову заборону імпорту зернових та олійних культур із України після аналогічного кроку Польщі.

Перегляди: 3