Головна Економіка і аграрна політика Бюджетна субсидія виробникам гречки становитиме 1,5 тис. гривень на гектар

Бюджетна субсидія виробникам гречки становитиме 1,5 тис. гривень на гектар

У Мінагрополітики відбулося засідання комісії з державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників шляхом виділення бюджетних субсидій з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь, на яких вирощувалась гречка. Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію міністерства.

«Запровадження державної підтримки сприятиме збільшенню посівних площ гречки, що дасть змогу забезпечити стабільний обсяг валового виробництва гречки, яке буде дорівнювати внутрішньому споживанню та в перспективі дасть можливість створити її експертний потенціал, окрім того, буде сприяти розвитку суміжних ринків», – зазначив на засіданні заступник міністра Тарас Висоцький.

Він додав, що порядок використання коштів держпідтримки передбачає виділення 5000 грн./га виробникам гречки, але не більше ніж на 300 гектарів оброблюваних угідь одним отримувачем. Зокрема, за результатами розгляду поданих документів бюджетні кошти отримають 655 сільськогосподарських товаровиробників, в тому числі 11 фізичних осіб – підприємців.

Загальна кількість гектарів оброблюваних угідь на яких вирощувалася гречка становить 32,9 тис. га, заявлена сума на нарахування субсидій становить 164,6 млн. гривень.

Відповідно до проведених розрахунків, відсоток для нарахування пропорційного розподілу бюджетних коштів, у розрізі кожного отримувача, становить 30%, в грошовому еквіваленті сума субсидії на один гектар буде становити 1,5 тис. гривень.

Також під час засідання перший заступник Міністра зазначив, що відповідно до прийнятого Закону України  №5600 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень», офіційно зареєстроване сімейне фермерське господарство (оброблювана площа угідь яких до 20 га) також може подаватися на державну підтримку.

Разом з тим, комісією було відзначено, що 97% отримувачів субсидій є малі і середні виробники.

Нагадаємо, за напрямом державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників шляхом виділення бюджетних субсидій з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь передбачені видатки в розмірі 50 млн. гривень.

Перегляди: 7