Головна Овочівництво Ціни на овочі «борщового набору» стабілізуються

Ціни на овочі «борщового набору» стабілізуються

Цього року збільшено промислове вирощування культур з «борщового набору» в низці  областей України. Тому з осені ситуація на ринку овочів  буде більш позитивною. Дефіциту не буде, ціни стабілізуються.

Про це розповів перший заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький, повідомляє «ПроАгро Груп».

«Промислове вирощування культур з «борщового набору»-  моркви, цибулі, капусти, червоного буряку  зростуть  на 20-30% в центральних областях України. Збільшені посіви томатів, на які виник дефіцит минулого року. Тому з осені ситуація на ринку овочів стабілізується. Ми очікуємо зменшення імпорту і, відповідно,  врегулювання цін», – зазначив чиновник.

За його словами,  для вирощування моркви, цибулі, капусти, червоного буряку розширені площі в Тернопільській, Хмельницькій і  Вінницькій  областях. Також збільшені посівні площі під овочі. в тому числі, в регіонах, де є зрошення.  Зокрема, на Одещині – на 10-15%, частині Миколаївської області та на деокупованій Херсонщині.

Крім того, за словами Тараса Висоцького, посівні площі під цукровий буряк збільшено  приблизно на 25% в порівнянні з попереднім роком. Відтак, цукру для внутрішнього споживання буде вироблено достатньо. За прогнозами – близько 1,5 млн. тонн при внутрішніх потребах  900 тис. тонн. 

Перегляди: 1