Головна Новини Ринок України Ціни на свинину в Україні у лютому знизилися, але з початком березня...

Ціни на свинину в Україні у лютому знизилися, але з початком березня пішли вгору

Середня ціна охолодженої свинини у лютому була на 1,4% чи 2,5 грн./кг дешевшою ніж місяцем раніше. Таку зміну помітили аналітики Асоціації «Свинарі України» у ході щомісячного моніторингу роздрібних цін національних торгівельних мереж, передає «ПроАгро Груп».

Так, якщо у перший місяць року кілограм свинини в середньому коштував 179,1 грн./кг, то за підсумками лютого середня ціна склала 176,6 грн./кг, знизившись на 2,5 грн./кг чи 1,4%. При цьому найпомітніше подешевшали стегнова частина (мінус 3,8 грн. до 163,7 грн./кг), грудинка (мінус 4,2 грн./кг до 166,7 грн./кг) та вирізка (мінус 4,5 грн./кг до 205,2 грн./кг), тоді як ціна ошийка порівняно з січневою знизилася на 1% чи 2 грн./кг (до 197,4 грн./кг).

«Пониження цін на свинину в роздрібі відбулося на тлі аналогічної динаміки на ринку живця. Так, протягом лютого середньозважена ціна закупівлі свиней забійних кондицій «просіла» на 4,2 грн./кг або на -6,2%,  до 66,3 грн./кг. При цьому зміна цінників станом на кінець зими обмежилася коливанням на 0,2-2,5% чи 1-5 грн./кг. Тож ціна кінцевої реалізації не в повній мірі транслювала зміну закупівлі і епізодично «розсинхронізовується» із нею під час руху на пониження, тож корекція цін на живець свиней є далеко не єдиним чинником який на неї впливає», – зазначили в АСУ.  

Водночас, позитивну цінову динаміку на початку березня роздрібна торгівля «підхопила» оперативніше. Не зважаючи на це та попередні побоювання операторів ринку свинини щодо торгівлі під час сезонного спаду споживчої активності, більшість із них зауважує, що реалізація охолоджених напівфабрикатів відносно рівномірна.

Перегляди: 5