Головна Тваринництво Молоковиробництво Ціни на сире молоко все ще залишаються стабільно високими

Ціни на сире молоко все ще залишаються стабільно високими

247

Попри те, що на календарі квітень місяць, середні ціни на молоко все ще стабільно тримаються на зимовому рівні. Окремі виробники вже отримали протоколи із зниженням ціни, проте останній моніторинг ще не показав змін середньої ціни в розрізі всіх регіонів.

Про це повідомляє  «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Асоціації виробників молока.

Як зазначив аналітики АВМ Володимир Андрієць, переважно змінилися ціни на малі та середні партії вищого та першого ґатунків, проте це відбувалося точково і загалом там, де раніше вони були встановлені вище середньоринкової медіани.

Таким чином, середні ціни залишаються на своїх попередніх рівнях:

  • екстра ― 10,21 грн./кг;
  • вищий ― 9,81 грн./кг;
  • перший ― 9,26 грн./кг;
  • середньозважена трьох ґатунків ― 9,76 грн./кг. (без ПДВ).

Середньоринковий діапазон коливання цін на середні та великі партії молока екстраґатунку по регіонах складає: північ та центр ― 9,80-10,5 грн./кг; південь ― 9,80-10,5 грн./кг; схід ― 9,75-10,5 грн./кг; захід ― 9,70-10,45 грн./кг.

«Стабільність цін у цей період визначається дефіцитом сировини, який зараз і нівелює сезонні коливання. Темпи вибуття корів в секторі особистих селянських господарств досягнули точки, яка не дозволить забезпечити потрібний вал молока. Це дає усі підстави говорити про те, що цьогоріч сезону великого молока як такого не буде», – зауважив Володимир Андрієць.

З огляду на це в АВМ прогнозують, що цьогоріч низхідний тренд матиме значно менший ступінь «просідання» цін у весняно-літній період.