Головна Новини Ринок України Ціни на живець свиней стрибнули на 6,6%

Ціни на живець свиней стрибнули на 6,6%

Липень почався позитивною ціновою динамікою для операторів ринку свиней забійних кондицій, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на дані щотижневого моніторингу Асоціації «Свинарі України».

В АСУ зазначили, щоорги минулого тижня завершилися переглядом цін закупівлі живця свиней на 2,5–4 грн./кг у бік підвищення, тож більшість товарних цього тижня закуповували по 58–60 грн./кг. При цьому, максимальна цінова позначка частіше зустрічалася у західних регіонах, тоді як епізодичні пропозиції нижче згаданого мінімуму озвучували в Східних областях та епізодично в Центрі. Середньозважена ціна закупівлі склала 58,7 грн./кг, що на 6,6% перевищує рівень минулого тижня.

«Цього тижня оператори м’ясопереробки описують перебіг реалізації як відносно стабільний, хоча обсяги продажів поступаються бажаним. Так, відключення електроенергії досі впливає на обсяги замовлень від кінцевої реалізації та м’ясокомбінатів, проте більшість гравців ринку вже адаптувалися до нових реалій і працюють планово. Опитування заготівельників продемонструвало, що наразі вплив сезонних чинників на пропозицію свинини ще відчутний не «в повну силу», –  зауважили в асоціації.

 Разом із тим, все частіше надходять відгуки про меншу середню забійну масу тварин чи менші обсяги товарних партій, а подекуди й вимушені відтермінування відвантажень через повільніший приріст тварин. Крім того, представники м’ясопереробки відзначають, що пропозиція великовагових свиней стала істотно менш помітною. Відповідно, частина заготівельників очікує подальшого зміцнення цін, хоча, ймовірно, і дещо повільніше.

Перегляди: 89