Головна Новини Ринок України Цукор й надалі дорожчатиме через зростання собівартості виробництва

Цукор й надалі дорожчатиме через зростання собівартості виробництва

Ціни на цукор може відчутно зрости у 2022 році. Високі ціни на газ, зростання вартості на світових ринках призведуть до подорожчання солодкого продукту на понад 20%.

Протягом попереднього року ціна на цукор зросла з 13,1 гривень за кілограм до 25,4 грн. Держстат порахував, що за січень-жовтень 2021 року подорожчання склало 65,6%, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на AgroTrend.

Фахівці прогнозують, що ціна на цукор у 2022 році буде і надалі зростати. Називають дві причини: високі ціни у світі та зростання собівартості виробництва.

Енергетична складова може досягати 60-70% у собівартості. Крім того, у 2022 році очікується зростання цін на мінеральні добрива, металопрокат, будівельні матеріали. Це також впливає на витрати при вирощуванні цукрових буряків та виробництво готової продукції.

Разом з тим, влада хоче утримати ціни за рахунок держрегулювання. Відповідно до тексту законопроєкту №6374, держрегулювання зачепить і цукор. Гранична торгова надбавка на ці «соціальні» продукти харчування має становити не менше ніж 5% і не більше 15% від відпускної ціни у виробника.