Головна Війна проти України Для експорту наявного зерна залізницею Україні знадобиться три роки

Для експорту наявного зерна залізницею Україні знадобиться три роки

Для того, щоб вивезти урожай, який зараз є в Україні, в умовах морської блокади потрібно буде 40 місяців, заявив в ефірі Радіо НВ директор порту ТІС у Южному Андрій Ставніцер.

Як повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на LIGA.Бізнес, за його словами навіть «якщо все буде працювати, як годинник», через західні кордони залізницею й сухопутним транспортом можна вивезти не більше 600-800 тис. тонн зерна місяць.

«Єдиний варіант достатнього експорту — це море, але сьогодні жоден порт не працює. «Укрзалізниця» – великі молодці, але, навіть якщо вони стрибнуть вище своєї голови, не зможуть вивезти через західні переходи стільки зерна, скільки зараз лежить у нас у країні. В Україні 30 млн. тонн лише зернових, я мовчу про інші ресурси: руда, котуни, метал тощо. А це все мільярди доларів валютного виторгу, що можуть потрапити в Україну», – сказав Ставніцер.

Тільки по зерну йдеться про $15 млрд., наголосив він. Довго зберігати це зерно Україна теж не зможе, тому що країна раніше працювала «з обороту» і не має достатньо сховищ.