Головна Овочівництво Експорт української цибулі рекордно зріс на низькій ціні

Експорт української цибулі рекордно зріс на низькій ціні

Експорт цибулі ріпчастої з України в першій половині сезону 2020/21 досяг найвищого показника як мінімум за останні п’ять років, але ціни на цю продукцію всередині країни залишаються гранично низькими.

Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на EastFruit.

З липня по грудень 2020 року Україна експортувала майже 14 тис. тонн цибулі ріпчастої. Попередній рекордний показник поставок за цей період відзначався в 2018 році (13 тис. тонн), а в інші сезони і зовсім складав від 3 до 9 тис. тонн.  Таким чином, в поточному сезоні у України є всі передумови не тільки встановити новий рекорд експорту цибулі ріпчастої, а й повернути собі статус нетто-експортера цієї продукції.  

«Експорт в поточному сезоні знову став для українських виробників цибулі ріпчастої вимушеним кроком, оскільки ще з початку липня 2020 року ціна на українську продукцію обвалилася і тримається на найнижчому в регіоні Східної Європи рівні», – зазначив керівник міжнародних проєктів Fruit-Inform Євген Кузін.

На поточний момент середня ціна на цибулю ріпчасту в Україні утримується на рівні в 0,1 $/кг, тоді як в інших країнах регіону Східної Європи ціни як мінімум на 60% вище.

В Україні зараз основним критерієм ціноутворення на ринку цибулі ріпчастої виступає якість продукції. При цьому обсяги цибулі низької якості в сховищах досі високі, і пропонується ця продукція за вкрай низькою ціною – від 0,07 $/кг. Водночас за якісну цибулю покупці в Україні готові вже платити вдвічі більше – тобто до 0,14 $/кг, але виробники поки вважають за краще утримувати такі партії в сховищах в надії на більш істотне зростання цін в кінці сезону.