Головна Війна проти України Інвестиції у сільське господарство швидко відновляться після звершення війни

Інвестиції у сільське господарство швидко відновляться після звершення війни

За попереднім прогнозом науковців ННЦ  «Інститут аграрної економіки», обсяг залучення капітальних інвестицій у сільське господарство у 2022 році за реалістичним варіантом сценарію мав би скласти 72 млрд.  грн. Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію установи.

«Втім, додаткові ризики для інвесторів, що виникли після розв’язання росією війни проти України 24 лютого 2022 року, змушують орієнтуватися на песимістичні варіанти прогнозу капітальних інвестицій у сільське господарство, зазначив експерт. Хоча порівняно з харчовою промисловістю воно буде зберігати свою інвестиційну пріоритетність», – зазначив провідний науковий співробітник інституту Микола Кісіль.

На його думку, в умовах особливо високого для національних агроінвесторів рівня ризиків слід очікувати, що у 2022 році вони на підконтрольних територіях будуть спрямовувати свої інвестиційні ресурси переважно на просте відтворення основного капіталу, збереження наявних потужностей і вкладення у приріст оборотного капіталу.

«Якщо ж ризики інвесторів, викликані війною, суттєво зменшаться або й зникнуть повністю, інвестиційні процеси в сільському господарстві швидко активізуються. У цьому разі, додаткові вигоди агровиробників від зростання цін на їх продукцію перевищуватимуть впливи негативних чинників, що прискорюватиме окупність інвестицій. За прийнятних безпекових умов це буде викликати зацікавленість агроінвесторів щодо реалізації своїх інвестиційних проектів і задумів», – підсумував Микола Кісіль.