Головна Тваринництво Молоковиробництво Конкуренція на вітчизняному ринку сирів загострюється

Конкуренція на вітчизняному ринку сирів загострюється

Українські сировари скоро зіштовхнуться із зростанням конкуренції з польськими сирами на власному вітчизняному ринку.

Такими є невтішні прогнози, що випливають з нинішньої політики ціноформування на ринку сиру, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на «ІНФАГРО».

Впродовж осені провідні українські виробники сиру вже двічі збільшували прайси на свою продукцію, виходячи з подорожчання сирого молока на 20%. Щоправда, ціни на сир за цей час виросли тільки на 10%. Але, скоріш за все, сировари продовжать тиснути на торговельні мережі, добиваючися збільшення цін.

Порівнюючи ціни на продукцію вітчизняних сироварів і на польські сири, очевидно, що польський товар помітно дешевше, навіть з доставкою в Україну.  Неважко здогадатися, який сир закуповуватимуть мережі.

Про збільшення інтересу до імпортного сиру свідчить і торговельна статистика. У жовтні закупки сирів  – твердих, напівтвердих, білих – збільшилися одразу на 10% у порівнянні з вереснем і більш ніж на третину – в порівнянні з аналогічним місяцем минулого року. В листопаді імпорт сиру зросте ще більш суттєво, адже і мережі, і дистриб’ютори готуються до передноворічного пожвавлення торгівлі.

Перегляди: 13