Головна Тваринництво Молоковиробництво Мережа проєкту «Сімейні молочні ферми» об’єднала понад 100 господарств

Мережа проєкту «Сімейні молочні ферми» об’єднала понад 100 господарств

На 1 липня у рамках проєкту «Сімейні молочні ферми» вже відкрито 101 ферму. Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію проєкту.

Сьогодні проєкт охоплює вісім регіонів — переважно західні області України. Проте вже найближчим часом перші сімейні молочні ферми відкриються на Сумщині і Полтавщині.

Лідером за кількістю відкритих ферм у рамках проєкту є Хмельницька область — 35. До трійки найкращих областей також входять Рівненщина (20 ферм) і Волинь (17 ферм).

Мета проєкту «Сімейні молочні ферми» — створення всеукраїнської мережі з 5 тис. фермерських господарств, що дасть змогу покращити соціальну ситуацію в селах та забезпечить виробництво близько 10% молока в Україні.

Зазначається, що всі утворені ферми формуватимуть кластер, який передбачає ветеринарний центр, кормоцентр, навчальний центр, нетельне господарство тощо.

«Наш досвід показує, що кожну ферму потрібно розвивати як учасника кластеру з повноцінною інфраструктурою: ветеринарний центр, молочний хаб, нетельне господарство, кормовиробництво тощо. В такому кластері кожна ферма приречена на успіх», — зазначив ініціатор проєкту «Сімейні молочні ферми» Михайло Корилкевич.