Друга декада вересня характеризувалася теплою, як для цього періоду погодою. Середня температура повітря знаходилася у межах від 15 ̊С до 19,3 ̊С і була на 2,2-6,5 ̊С вище норми, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на публікацію Міністерства аграрної політики та продовольства.
Максимальна температура повітря підвищувалася до 26,1-28,9 0С, мінімальна – у найпрохолодніші ночі знижувалася до 10,3-13 ̊С. Температура грунту на глибині 10 см становила 15,3 ̊С.
Незначні, короткочасні опади пройшли майже на всій території країни. За даними наукових установ НААН їх середня кількість у Київській області становила 9,2 мм, у Житомирській – 6 мм, у Львівській – 5,1 мм.
Агрометеорологічні умови для завершення вегетації та збирання врожаю пізніх сільськогосподарських культур протягом останнього тижня були задовільними. В умовах зміни клімату за спостереженнями науковців протягом останніх років зміщено строки сівби з першої половини вересня на більш пізніші, але радимо не переміщувати терміни допустимої сівби після 10 жовтня.
За даними ННЦ «Інститут землеробства НААН» посіви сої знаходяться переважно у задовільному стані. Сорти сої практично усіх груп стиглості перебувають у фазі «повна стиглість». Вологість зерна становить 12-16%. Розпочалося активне збирання врожаю методом прямого комбайнування.
Посіви проса та гречки досягли господарської стиглості. На цей час відбувається скошування культур у валки. За умови досягнення вологості зерна 14-15 % проводиться підбір і обмолот валків. На окремих, чистих від бур’янів площах за досягнення вологості зерна гречки 13-14% необхідно проводити пряме комбайнування. Проте, потрібно враховувати, що зібране зерно треба негайно доочистити від листостеблової маси, яка має підвищену вологість. Завершується збирання цих культур .
Стан пізніх зернових – добрий. Кукурудза знаходиться у фазі «воскова стиглість», вологість 31%. Стан рослин добрий. В деяких областях розпочалося збирання урожаю.
Соняшник у фазі «збиральна стиглість», вологість насіння 8-9%, продовжується збирання урожаю. Буряки цукрові набирають вагу коренеплодів. Станом Середня вага одного кореню становить від 0,68 до 0,77 кг, цукристість суттєво зросла – від 17 до 19%.