Головна Війна проти України Мільйони гектарів української землі постраждали внаслідок війни

Мільйони гектарів української землі постраждали внаслідок війни

На сьогодні до загальних проблем із якісним станом ґрунтів додалися ще й ті, що принесла війна. Йдеться про мільйони гектарів, які потрапили під окупацію або розташовані в прифронтових зонах, і яким було завдано суттєвої шкоди та різного типу забруднень.

Наразі важливо провести моніторинг, оцінити та в повній мірі зафіксувати шкоду, завдану українській землі. Про це розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію міністерства.

«Маємо розробити чіткий план дій. Окупант має заплатити – компенсувати всі витрати та збитки, яких зазнали власники, орендарі, держава. Міжнародна практика показує, що це кропітка чітка аргументована робота з фактажем. Для отримання в майбутньому компенсації потрібно чітко і виважено зафіксувати та оформити все належним чином», — зазначив Тарас Висоцький.

Він також підкреслив, що зараз Україна бореться, зокрема, за створення трибуналу, і кожен сектор має забезпечити відповідну доказову базу, аби забезпечити компенсації.

Перегляди: 5